Tag Archive for phyto

Phyto Re30 Anti-White Hair Treatment İlk Beyaz Saç Karşıtı

Phyto Re30 Anti-White Hair Treatment İlk Beyaz Saç Karşıtı

Saç beyazlamanın biyolojik olarak 2 sebebi vardır. Biri pigmentasyon eksikliğidir. Bu eksikliğin nedeni ise melanin sentezinin düşmesi ve melanin transferinin bozulmasıdır. İkincisi ise melanin depigmentasyondur. Eksik katalaz enzimi ve pigmentlerin renklenmemesi sonucu oluşmaktadır.

Saçın Yapısının Değişmesi

Saç beyazlamasında saç renginin değişmesinin yanı sıra saç yapısından da değişiklikler gözlemlenebilir. Stres, genetik ve çevresel etkiler saçın beyazlamasında oldukça yaygındır. Saç rengindeki değişime ek olarak beyaz saçların içyapısı da değişmektedir. Beyaz saçlar daha kırılgan, kontrol edilemez ve hassastır. Saç yaşlanmasına karşı etkinlikte öncü olan Phytosolba laboratuvarları en verimli beyaz saç karşıtı molekülü tespit etmek için hastaneler, araştırma merkezleri ve bilimsel merkezler ile iş birliği yapmıştır. Bu sayede Phyto RE30 peptidi geliştirilmiştir.

Phyto Re30 Anti-White Hair Treatment Özellikleri

“Beyaz saçlarımın çıkmasını istemiyorum”. “Beyaz saçlarım çıktı ve beni olduğumdan yaşlı gösteriyor”. “Saçlarımı boyamadan beyaz saçlarımdan nasıl kurtulabilirim”. Soruları canınızı sıkıyorsa bu ürün sizin için idealdir. Bunu kullanarak melanin sentezini arttırmak ve saç tellerine melanin transferini sağlayabilirsiniz. Ayrıca katalaz enzimini canlandırmak ve hidrojen peroksit birikimini yavaşlatabilirsiniz. Phyto RE30 peptidi beyaz saçları yeniden pigmente ederek beyazlama sürecini yavaşlatabilir. Formülünde bulunan mor lale özü keratin içerikli esansiyel proteinleri hedefleyerek saç tellerini güçlendirir. Saç köklerinden itibaren yeniden pigmente ederek saçlarınıza güç ve esneklik kazandırır. %98 bitkisel içeriği ile boya pigmenti ve silikon içermez. Hem kadın hem de erkeklerin kullanımına uygundur. Bu ürünün ilk beyaz saçlar için formüle edildiğine dikkat çekmek isterim. Bu sebeple geniş bir beyaz yüzdesine sahipseniz sonuçlar çok belirgin olmayabilir. Phyto RE30 saç köklerine güç ve esnekliği sağlarken saç köklerinden itibaren doğal renginde yeniden renklendirilebilen ilk beyaz saç karşıtı ürünüdür. Hatırlatmak isterim ki 6 yıllık bir araştırma sonucu ortaya çıkan bir üründür. Ürünü ıslak ya da kuru saç derisine her gün 8 sprey uygulaması yapınız. Durulama gerektirmez.

Phyto Re30 Anti-White Hair Treatment İçeriğinde Neler Var?

Aqua/Water/Eau, Alcohol Denat, Glycerin, Lecithin, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Panthenol, Pyridoxine HCL, Decyl Glucoside, Chlorphenesin, Triethanolamine, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Maltodextrin, Palmitoyl Tetrapeptide-20, Tulipa Gesneriana FLower Extract, Citric Acid, 1393A.

Phyto İle Saç Boyarken Besleyin ve Koruyun

Phyto İle Saç Boyarken Besleyin ve Koruyun

Saçınıza uyguladığınız boyalar saçlarınıza zarar verebilir. Bununla beraber boyalı saçlara uygulanan ışı işlemleri ile saçlara daha fazla yıpranarak mat ve soluk görünmeye başlar. Bazı saç boyalarının içesinde olan kimyasal maddeler saça olduğu kadar sağlık açısından da zararlıdır. Bu sebeple saçlarınıza boyarken kullandığınız ürünlere dikkat ediniz. Doğru saç boyası seçimi yaparak görünüşünüzü değiştirebilirsiniz. Fakat yanlış bir renkten kurtulmak zor olabilir. Boyama sonrası size farklı bir görünüm ve değişim verebilir. Fakat bunun yanı sıra zararlarından da bahsetmek istiyorum. Düzenli ve sürekli olarak saç boyatmak saçları kurutur ve yıpratır. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiler almak için yazımızı okumaya devam edin.

Boya İle Saçlarda Yıpranma

Boya rengine göre boyaların saçlara verdiği zarar değişim göstermektedir. Geçici, yarı kalıcı ve kalıcı boyalar saçlarda farklı etkiler göstermektedir. Kalıcı boyalar rengini uzun süre korur. Ancak diplerde saçlar çıktıkça değişmeye başlar. Yarı kalıcı saç boyası 15 ya da 20 yıkamaya kadar dayanır. Geçici boyalar ise 5 ile 10 yıkamaya kadar dayanabiliyor. Bu boyalar arasında saça en fazla zararı veren kalıcı saç boyalarıdır. Bu boyalarda sülfür oksidasyonu ile saça istenen rengi sağlar. Geçici boyalar ise saç tellerine tutunan boya parçacıklarıdır. Saç tellerine nüfus etmediği için yıpratma etkisi azdır. Bazı saç boyalarında renk pigmentlerini değiştirmek için hidrojen peroksit içermektedir. Hidrojen peroksit renk değiştirmek için kimyasal reaksiyon sırasında kullanılmaktadır.

Saç Boyası İle Saç Dökülmesi

Sık sık saç boyatmadan sonra oluşan kuruluk ve yıpranma saçların dökülmesine neden olur. Düzenli olarak saç boyatan kişilerde ilerleyen yaşlarda saçlar da seyrelme görülmesi normaldir. Saçlarınızın ne kadar yıprandığını öğrenmek için basit bir test yapabilirsiniz. Saç telinizi su doku bir kaba koyunuz. Saç teli batmıyorsa saçlarınız sağlıklı demektir. Eğer batıyorsa oldukça yıpranmış anlamına gelmektedir. Yaş ilerledikçe boyama sonucu hasarlar daha fazla ortaya çıkmaktadır. Bunun nedeni ise ilerleyen yaşlarda saçların yumuşak olmasını sağlayan sebum üretimi azalarak saç kırılganlaşmaya başlar

Boyanın Saça Verdiği Zararları Azaltmak

Boyanın zararlarını azaltmak için kalıcı boya yerine geçici boya kullanabilirsiniz. Saç boyalarınızın ve saç bakım ürünlerinizin kaliteli olmasına özen gösterin. Saçlarınızı yılda 2 kereden fazla boyatmamaya gayret gösteriniz. Boyanın neden olduğu kuruluğu nemlendirmek için doğal yağlar ile hafta 2 ya da 3 kere bakım yapın. Isıveren şekillendiricileri mümkün olduğunca az kullanın. İlla kullanmak istiyorsanız ısısını düşürün.

Doğal Saç Boyaları

Phyto bitkisel içeriği ile saçlara zarar vermeden boyama imkanı sunmaktadır. Her Phyto ürünü doğal renklendirme özelliği ile ilk çağlardan beri kullanılan bitkisel pigmentlerin konsantrasyonlarını içermektedir. Koruyucu bitkisel kompleks ile saçlarınızı kaplayarak nemlendirir, korur, besler ve parlaklık sunar. Beyazların kapanmasına büyük etki sağlar. Ayrıca saçlarınıza hassasiyet gösteren içeriklere sahiptir. 18 renk seçeneği ile size uygun olanı seçebilirsiniz. Phyto’nun saç boyalarını kullanarak hem saçlarınıza zarar vermemiş oluyorsunuz hem de saçlarınızı beslemiş oluyorsunuz. Sürekli saç boyatan biriyseniz. Bu doğal boyaları kullanabilirsiniz.

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

 

Herkes sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Saçlara kullanılan boyalar,  saç şekillendirici ürünler, fön gibi ısıveren şekillendiriciler saçların çabucak yıpranmasına neden olur. Saçlarınıza yapacağınız bakım uygulamaları ve alacağınız önlemler ile saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızı çok sık boyamayın!

Ayda en fazla 2 sefer olarak saç boyama işleminizi sınırlandırın. Özellikle sık sık saç renginizi değiştirmemeye özen gösterin. Saç rengi değişiminde yapılan uygulamalarda kullanılan kimyasal içerikli saç açıcıları saçların çabucak yıpranmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı bu işleme maruz bırakmamaya çalışın. Saçlarınız için kullandığınız boyaların içeriğine dikkat edin. Kimyasal içermeyen ürünlerden boyalardan tercih edin.

Saç şampuanı ve saç kremi seçiminize özen gösterin!

Boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş ürünleri tercih edin. Saç tipinizi de dikkate almayı unutmayın. Saçların ihtiyaç duyduğu nemi kazanmasını sağlayın. Boya uygulamaları sonrasında saçlarda matlık ve kuruluk olmaması için saç bakım maskeleri ile de haftalık bakım sağlanarak daha canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçlarınızı aşırı sıcak suyla yıkamayın!

Aşırı sıcak suyla yıkanan saçlar nemini kaybederek, kuru ve mat bir görünüm alabilir. Bu nedenle saçları yıkarken ılık su ile yıkanması daha doğru olur.

Isıveren şekillendiricileri mümkün olduğunca az kullanın!

Isıveren şekillendiriciler yani tüm saç düzleştiricileri, maşa, fön ve hatta saç kurutma makineleri saçların hasara uğramasına neden olabilir. Aşırı ısı saçlarda kuruma, matlık, saç uçlarında kırılma, dökülme gibi hasarlar oluşturabilir. Bu nedenle şekillendirici kullanımı mümkün olduğunda azaltılmalıdır.

Canlı ve Işıldayan Saçlar İçin Phyto

Saç bakımında adından sıkça söz ettiren Phyto ürünleri ile saç bakımınızı farklı bir boyuta taşıyın.

Phyto saç bakım ürünleri, saç tipleri ve saç problemleri gibi farklı birçok konuyu dikkate alarak geliştirdiği özel ürünleriyle saç bakımınızı tamamlamanız için tercih edebileceğiniz markalar arasındadır.

Phyto, sağlıklı ve canlı saçlar için; doğadan ve bilimden yardım alarak geliştirdiği ürünler ile dikkat çeker. 40 yıldan fazla saç bakımı için geliştirdiği ürünler ile adından söz ettiren marka, bilimsel, güncel ve yenilikçi ürünleri ile uzun yıllar piyasada adından söz ettirir.

Phyto ürün kategorisinde; saç derisi bakımı, şampuanlar, saç kremleri, güzellik bakımı, saç boyaları ve güneş bakım ürünleri bulunur.

Boyalı ve röfleli saçlar için sahip olduğu ürünler ise şu şekildedir;

Phyto Phytocitrus Shampoo 200 ml – Boyalı Saçlar İçin Renk Koruyucu Şampuan

Phyto Phytobaume Eclat Color Conditioner 150 ml – Boyalı Saç Renk Koruyucu Saç Kremi

Phyto Phytocitrus Mask 200 ml – Boyalı Saçlar İçin Maske

Phyto Gloss Golden 145 ml – Boya Sonrası Saç Rengini Belirginleştiren Bakım – Dore Yansımalar

Phyto Gloss Platinium 145 ml – Boya Sonrası Saç Rengini Belirginleştiren – Platin Yansımalar

Phyto Gloss Coppery 145 ml – Saç Rengini Belirginleştiren Bitkisel Bakım – Bakır Yansımalar

Phyto Gloss Chestnut 145 ml – Saç Rengini Belirginleştiren Bitkisel Bakım – Kestane Yansımalar

Phyto Gloss Chocolate 145 ml – Boya Sonrası Saç Rengini Belirginleştiren – Çikolata Yansımalar gibi ürünlere sahiptir.

Phyto boyalı ve röfleli saçların bakımını sağlamak için şampuan, krem ve bakım ürünleriyle boyayla yıpranmış, hasar görmüş, canlılığını yitirmiş saçlar için bakım sağlamayı hedefler. Phyto bakım ürünleri kategorisinde saç rengine göre tasarlanmış saç rengini belirginleştiren bakım sıvısı ile dikkat çeker.

Saçların ihtiyaçları doğrultusunda özenle oluşturulmuş ürün kategorisi ve saç bakım ürünleriyle saçlarınız için Phyto’ yu tercih ederek mükemmel saçlara sahip olabilirsiniz.