Tag Archive for phyto color

Phyto İle Saç Boyarken Besleyin ve Koruyun

Phyto İle Saç Boyarken Besleyin ve Koruyun

Saçınıza uyguladığınız boyalar saçlarınıza zarar verebilir. Bununla beraber boyalı saçlara uygulanan ışı işlemleri ile saçlara daha fazla yıpranarak mat ve soluk görünmeye başlar. Bazı saç boyalarının içesinde olan kimyasal maddeler saça olduğu kadar sağlık açısından da zararlıdır. Bu sebeple saçlarınıza boyarken kullandığınız ürünlere dikkat ediniz. Doğru saç boyası seçimi yaparak görünüşünüzü değiştirebilirsiniz. Fakat yanlış bir renkten kurtulmak zor olabilir. Boyama sonrası size farklı bir görünüm ve değişim verebilir. Fakat bunun yanı sıra zararlarından da bahsetmek istiyorum. Düzenli ve sürekli olarak saç boyatmak saçları kurutur ve yıpratır. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiler almak için yazımızı okumaya devam edin.

Boya İle Saçlarda Yıpranma

Boya rengine göre boyaların saçlara verdiği zarar değişim göstermektedir. Geçici, yarı kalıcı ve kalıcı boyalar saçlarda farklı etkiler göstermektedir. Kalıcı boyalar rengini uzun süre korur. Ancak diplerde saçlar çıktıkça değişmeye başlar. Yarı kalıcı saç boyası 15 ya da 20 yıkamaya kadar dayanır. Geçici boyalar ise 5 ile 10 yıkamaya kadar dayanabiliyor. Bu boyalar arasında saça en fazla zararı veren kalıcı saç boyalarıdır. Bu boyalarda sülfür oksidasyonu ile saça istenen rengi sağlar. Geçici boyalar ise saç tellerine tutunan boya parçacıklarıdır. Saç tellerine nüfus etmediği için yıpratma etkisi azdır. Bazı saç boyalarında renk pigmentlerini değiştirmek için hidrojen peroksit içermektedir. Hidrojen peroksit renk değiştirmek için kimyasal reaksiyon sırasında kullanılmaktadır.

Saç Boyası İle Saç Dökülmesi

Sık sık saç boyatmadan sonra oluşan kuruluk ve yıpranma saçların dökülmesine neden olur. Düzenli olarak saç boyatan kişilerde ilerleyen yaşlarda saçlar da seyrelme görülmesi normaldir. Saçlarınızın ne kadar yıprandığını öğrenmek için basit bir test yapabilirsiniz. Saç telinizi su doku bir kaba koyunuz. Saç teli batmıyorsa saçlarınız sağlıklı demektir. Eğer batıyorsa oldukça yıpranmış anlamına gelmektedir. Yaş ilerledikçe boyama sonucu hasarlar daha fazla ortaya çıkmaktadır. Bunun nedeni ise ilerleyen yaşlarda saçların yumuşak olmasını sağlayan sebum üretimi azalarak saç kırılganlaşmaya başlar

Boyanın Saça Verdiği Zararları Azaltmak

Boyanın zararlarını azaltmak için kalıcı boya yerine geçici boya kullanabilirsiniz. Saç boyalarınızın ve saç bakım ürünlerinizin kaliteli olmasına özen gösterin. Saçlarınızı yılda 2 kereden fazla boyatmamaya gayret gösteriniz. Boyanın neden olduğu kuruluğu nemlendirmek için doğal yağlar ile hafta 2 ya da 3 kere bakım yapın. Isıveren şekillendiricileri mümkün olduğunca az kullanın. İlla kullanmak istiyorsanız ısısını düşürün.

Doğal Saç Boyaları

Phyto bitkisel içeriği ile saçlara zarar vermeden boyama imkanı sunmaktadır. Her Phyto ürünü doğal renklendirme özelliği ile ilk çağlardan beri kullanılan bitkisel pigmentlerin konsantrasyonlarını içermektedir. Koruyucu bitkisel kompleks ile saçlarınızı kaplayarak nemlendirir, korur, besler ve parlaklık sunar. Beyazların kapanmasına büyük etki sağlar. Ayrıca saçlarınıza hassasiyet gösteren içeriklere sahiptir. 18 renk seçeneği ile size uygun olanı seçebilirsiniz. Phyto’nun saç boyalarını kullanarak hem saçlarınıza zarar vermemiş oluyorsunuz hem de saçlarınızı beslemiş oluyorsunuz. Sürekli saç boyatan biriyseniz. Bu doğal boyaları kullanabilirsiniz.