Tag Archive for boyalı saçlar

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

 

Herkes sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Saçlara kullanılan boyalar,  saç şekillendirici ürünler, fön gibi ısıveren şekillendiriciler saçların çabucak yıpranmasına neden olur. Saçlarınıza yapacağınız bakım uygulamaları ve alacağınız önlemler ile saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızı çok sık boyamayın!

Ayda en fazla 2 sefer olarak saç boyama işleminizi sınırlandırın. Özellikle sık sık saç renginizi değiştirmemeye özen gösterin. Saç rengi değişiminde yapılan uygulamalarda kullanılan kimyasal içerikli saç açıcıları saçların çabucak yıpranmasına neden olur. Bu nedenle saçlarınızı bu işleme maruz bırakmamaya çalışın. Saçlarınız için kullandığınız boyaların içeriğine dikkat edin. Kimyasal içermeyen ürünlerden boyalardan tercih edin.

Saç şampuanı ve saç kremi seçiminize özen gösterin!

Boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş ürünleri tercih edin. Saç tipinizi de dikkate almayı unutmayın. Saçların ihtiyaç duyduğu nemi kazanmasını sağlayın. Boya uygulamaları sonrasında saçlarda matlık ve kuruluk olmaması için saç bakım maskeleri ile de haftalık bakım sağlanarak daha canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Saçlarınızı aşırı sıcak suyla yıkamayın!

Aşırı sıcak suyla yıkanan saçlar nemini kaybederek, kuru ve mat bir görünüm alabilir. Bu nedenle saçları yıkarken ılık su ile yıkanması daha doğru olur.

Isıveren şekillendiricileri mümkün olduğunca az kullanın!

Isıveren şekillendiriciler yani tüm saç düzleştiricileri, maşa, fön ve hatta saç kurutma makineleri saçların hasara uğramasına neden olabilir. Aşırı ısı saçlarda kuruma, matlık, saç uçlarında kırılma, dökülme gibi hasarlar oluşturabilir. Bu nedenle şekillendirici kullanımı mümkün olduğunda azaltılmalıdır.

Canlı ve Işıldayan Saçlar İçin Phyto

Saç bakımında adından sıkça söz ettiren Phyto ürünleri ile saç bakımınızı farklı bir boyuta taşıyın.

Phyto saç bakım ürünleri, saç tipleri ve saç problemleri gibi farklı birçok konuyu dikkate alarak geliştirdiği özel ürünleriyle saç bakımınızı tamamlamanız için tercih edebileceğiniz markalar arasındadır.

Phyto, sağlıklı ve canlı saçlar için; doğadan ve bilimden yardım alarak geliştirdiği ürünler ile dikkat çeker. 40 yıldan fazla saç bakımı için geliştirdiği ürünler ile adından söz ettiren marka, bilimsel, güncel ve yenilikçi ürünleri ile uzun yıllar piyasada adından söz ettirir.

Phyto ürün kategorisinde; saç derisi bakımı, şampuanlar, saç kremleri, güzellik bakımı, saç boyaları ve güneş bakım ürünleri bulunur.

Boyalı ve röfleli saçlar için sahip olduğu ürünler ise şu şekildedir;

Phyto Phytocitrus Shampoo 200 ml – Boyalı Saçlar İçin Renk Koruyucu Şampuan

Phyto Phytobaume Eclat Color Conditioner 150 ml – Boyalı Saç Renk Koruyucu Saç Kremi

Phyto Phytocitrus Mask 200 ml – Boyalı Saçlar İçin Maske

Phyto Gloss Golden 145 ml – Boya Sonrası Saç Rengini Belirginleştiren Bakım – Dore Yansımalar

Phyto Gloss Platinium 145 ml – Boya Sonrası Saç Rengini Belirginleştiren – Platin Yansımalar

Phyto Gloss Coppery 145 ml – Saç Rengini Belirginleştiren Bitkisel Bakım – Bakır Yansımalar

Phyto Gloss Chestnut 145 ml – Saç Rengini Belirginleştiren Bitkisel Bakım – Kestane Yansımalar

Phyto Gloss Chocolate 145 ml – Boya Sonrası Saç Rengini Belirginleştiren – Çikolata Yansımalar gibi ürünlere sahiptir.

Phyto boyalı ve röfleli saçların bakımını sağlamak için şampuan, krem ve bakım ürünleriyle boyayla yıpranmış, hasar görmüş, canlılığını yitirmiş saçlar için bakım sağlamayı hedefler. Phyto bakım ürünleri kategorisinde saç rengine göre tasarlanmış saç rengini belirginleştiren bakım sıvısı ile dikkat çeker.

Saçların ihtiyaçları doğrultusunda özenle oluşturulmuş ürün kategorisi ve saç bakım ürünleriyle saçlarınız için Phyto’ yu tercih ederek mükemmel saçlara sahip olabilirsiniz.